Vartojimo kreditas – ką būtina žinoti?

Didesni pirkiniai gali būti neatsiejami nuo mūsų kasdienybės – tai apima buitinę techniką, automobilį ar šeimos atostogas. Ką daryti, jeigu pageidaujamai prekei ar paslaugai šiuo metu neturite atliekamų pinigų? Streso išvengti ir greičiau džiaugtis pirkiniais padės vartojimo kreditas. Ką svarbu žinoti apie kredito paslaugas ir kokiems pirkiniams jos tinka?

Nors daugelis dėmesingai planuojame savo pirkinius ir turime atsidėję lėšų juodai dienai, pasitaiko atvejų, kai prekės reikia čia ir dabar: pavyzdžiui, netikėtai sulūžta ar negrįžtamai sugenda brangūs daiktai, be kurių neįsivaizduojame savo kasdienybės: tai gali būti elektronika, kaip kompiuteris, skalbimo mašina, automobilis. Jeigu su tokia nelinksma situacija susidūrėte ir Jūs, išeitimi gali tapti vartojimo kreditas.

Tai – vartojimo paskola, kuri, kaip ir visos kitos paskolos, atneša įsipareigojimus. Dėl šios priežasties kreditą imkite dėmesingai įsigilinę į bendrovės pasiūlymą, palyginkite bent kelis skirtingus variantus ir atidžiai įsiskaitykite į visas nurodomas sąlygas: peržiūrėkite, kokia palūkanų norma bus taikoma, per kiek laiko reikės atiduodi pasiskolintą sumą ir kitus niuansus.

Kokiu tikslu naudojamas vartojimo kreditas Lietuvoje?

Vartojimo kreditas rekomenduojamas brangesniems pirkiniams nuo kelių šimtų eurų. Jis panaudojamas įvairiais tikslais, tačiau pastebima, kad susidomėjimas kredito paslaugomis išauga artėjant didžiosioms metų šventėms: norima pradžiuginti draugus ir artimuosius daug kainuojančiomis dovanomis, neišleidžiant visų santaupų.

Dažnai vartojimo kreditas panaudojamas elektronikos įsigijimui – žmonės dovanoja išmaniuosius įrenginius, telefonus, televizorius, nešiojamuosius kompiuterius. Taip pat noriai perkami įvairūs buities įrenginiai, kaip virtuviniai kombainai, šaldytuvai, kaitlentės, indaplovės.

Kredito specialistai atkreipia dėmesį į dar vieną tendenciją, kuri išryškėjo Covid-19 laikotarpiu, dirbant ir daugiau laisvo laiko leidžiant namuose. Nemažai žmonių ėmė aktyviai domėtis įvairiomis nuotolinės edukacijos galimybėmis: mokymais, kursais, kitais užsiėmimais ar pramogomis. Tai apima daugybę sričių: nuo viešojo kalbėjimo ar lyderystės mokymų, iki nuotolinių alaus degustacijos kursų.

Visi tokie mokymai kainuoja, todėl vartojimo kreditas imamas ir šioms paslaugoms. Nemažą dalį įgytų žinių galima panaudoti ateityje, gerinant profesines žinias ar keičiant savo darbinę veiklą, todėl tai – gera investicija.

Parašykite komentarą