Svetainės baldai: kaip pasirinkti?

Turbūt daugelis pritartų, kad svetainės namuose – vienas svarbiausių namų kambarių, kuriame praleidžiami patys jaukiausi vakarai ir sutinkamos gražiausios metų šventės. Nesvarbu, ar gyvename nedideliame bute miesto miegamajame rajone ar prabangiame bei erdviame kotedže – visi siekiame, kad mūsų namų erdvės spinduliuotų jaukumą ir šilumą. Daugiausiai tokios, mūsų norimos nuotaikos, suteikia būtent svetainė, kurioje visa šeima drauge praleidžia bene daugiausiai laiko. Papasakosime, kaip reikėtų pasirinkti svetainės baldus, kad sukurtumėte jaukią ir geras emocijas teikiančią aplinką.

Pirmiausia labai svarbu įvertinti, kokio dydžio yra jūsų svetainės, kiek erdvės galite skirti svetainės baldams ir kokių tų baldų apskritai šiame kambaryje reikia. Didelę įtaką pasirinkimuose turėtų daryti ne tik svetainės, kaip kambario, dydis, bet ir šeimos įpročiai ar pomėgiai. Pavyzdžiui, jeigu mėgstate visi drauge vakarais žaisti stalo žaidimus, tuomet jums reikalingas didesnis ir erdvesnis stalas. O galbūt jūsų šeimos pagrindinis pomėgis – filmų žiūrėjimas savaitgaliais? Tuomet jums reikalingas ne tik didesnės įstrižainės televizorius, bet ir didelė, jauki bei tokia pat erdvi sofa, ant kurios visi galėtumėte patogiai susėsti.

Pats svarbiausias dalykas – nuspręsti, kaip bus išdėstyti svetainės baldai. Specialistai pataria pirmiausiai nuspręsti, kur bus statomi didžiausi ir sunkiausiai judinami svetainės baldai, tokie kaip sofa, fotelis, valgomasis stalas, sekcijos, komodos, spintos ar panašiai. Smulkesnių internejo detalių, pavyzdžiui, žurnalinio staliuko, knygų lentynų, gėlių stovų, paveikslų ar pakabinamų lentynėlių vieta gali būti pritaikoma, derinama ar koreguojama kiek vėliau, kadangi ir pakeisti jų vietą nėra sudėtingas bei daug laiko reikalaujantis darbas.

Svetainės baldai, kaip ir minėjome, turi atitikti jūsų pačių gyvenimo būdą. Prieš planuojant svetainės išdėstymą, apmąstykite, kokias veiklas drauge su šeima mėgstate veikti ir kokia erdvė jūsų namų svetainėje turėtų būti pati svarbiausia. Tokiose zonose turėtų būti patys išraiškingiausi ir jums mieliausi svetainės baldai, o visas kitas smulkmenas ir detales reikėtų derinti prie šių svarbiausių ir pagrindinių interjero akcentų. Pagrindinis specialistų patarimas – nepekrauti bendro svetainės interjero smulkmenomis ir detalėmis, nes visą tai atrodys neskoningai, be to, įpročius keičia vis labiau populiarėjantis ir vis dažniau sutinkamas minimalizmas.

Parašykite komentarą