Saulės elektrinės montavimas – patarimai savininkams

Įsigijus saulės elektrinę savininkai su nekantrumu laukia tos dienos, kai bus atlikti jos montavimo darbai. Nors saulės elektrines montuoja specialistai, tačiau kai kuriuos klausimus turi apgalvoti ir saulės elektrinės  savininkai. Aptarkime, kaip pasiruošti saulės elektrinės montavimui ir apie ką pagalvoti prieš atvykstant meistrams.

Prašymas ESO

Kai jau esate pasirašę saulės elektrinės įrengimo sutartį, tačiau ji dar nėra sumontuota, turite kreiptis į ESO su prašymu išduoti elektrinės prijungimo sąlygas. Tai galima padaryti internetu užpildžius formą ESO internetinėje svetainėje.

Prisijungimas prie skirstomojo tinklo

Užpildyti ESO paraišką tapti gaminančiu vartotoju rekomenduojama dar prieš įrengiant saulės elektrinę. Pasitaiko retų atvejų, kai esant perkrautam vietiniam tinklui, paraiška patenkinama tik jei investuosite į skirstomojo tinklo atnaujinimą. Tokiais atvejais saulės elektrinės įsirengimas tampa ženkliai brangesnis. Na, o jei į šias retas išimtis nepateksite, jums tereikės pasirašyti gaminančio vartotojo sutartį.

Dvipusės apskaitos skaitiklis

Prieš saulės elektrinės montavimo darbus pasirūpinkite, kad būtų įrengtas dvipusės apskaitos skaitiklis. Dėl jo įrengimo reikia kreiptis į nepriklausomą elektros tiekėją (jei esate tokį pasirinkę) arba į įmonę „Ignitis“ (jei nesate pasirinkę nepriklausomo tiekėjo). Dvipusės apskaitos skaitiklis įrengiamas greitai, vieno meistrų apsilankymo metu.

Montavimo vieta

Jei apie saulės elektrinės montavimo vietą nepagalvojote prieš ją įsigyjant, dabar pats laikas tai padaryti. Jei yra galimybė, geriausia saulės elektrinę montuoti ant stogo. Taip jos neužstos medžiai ar statiniai, į saulės elektrinės profilius pateks daugiau saulės spindulių, tad ir elektrinės efektyvumas bus didesnis. Jei tokios galimybės nėra, saulės elektrinė gali būti montuojama ant žemės. Šiuo atveju svarbu pasirinkti laisvą kiemo zoną, kurioje nėra didelių medžių ar statinių, kurie mestų šešėlį ant saulės elektrinės. Kalbant apie saulės elektrinės kryptį, geriausias variantas yra, kai saulės elektrinė orientuota į pietų kryptį.

Jei ruošiantis saulės elektrinės montavimui ir atliekant minėtus veiksmus iškyla kokie nors klausimai, rekomenduojama kreiptis į įmonę, iš kurios įsigijote saulės elektrinę. Na, o kai kurių įmonių atstovai netgi be papildomo kreipimosi padeda užpildyti visas reikiamas formas ir pasirūpina, kad saulės elektrinės montavimas būtų sklandus.

Parašykite komentarą