Vienos dovanos – į dešimtuką, kitos – pro šalį

dovanos

Ne viskas gyvenime vyksta pagal planą. Ne viskas kaip per sviestą. Tai taikytina ir daiktams, įteikiamiems švenčių metu. Juk dovanos žmonėms ne visada patinka.

Jei planuojate nupirkti dviratį

Dovanos idėja – dviratis. Tačiau vos pradėjus apie tai galvoti tarsi atsiduriama miške, kur daug nepažįstamų medžių. Tokį daiktą kaip dviratis gali būti sudėtinga išrinkti, o jei dar gavėjas šioje srityje itin išprusęs… Tuo labiau svarbu atsižvelgti į vertę. Kai kada minėto tipo dovana gali pasirodyti kaip pernelyg brangi, „neįsipaišanti“ į šventės koncepciją. Kitais atvejais viskas kaip tik atvirkščiai: jei žmogus turi rimtą dviratį, už kurį galbūt sumokėjo tris ar keturis tūkstančius eurų, tai dviratis už du šimtus eurų būtų ne pats tikslingiausias sprendimas.

Kitas variantas – kai renkate dviratį savo vaikui. Bet net ir tada kyla daug klausimų. Geriausia pasikonsultuoti su šioje sferoje besisukančiais asmenimis. Ir, aišku, vertėtų pasidomėti, kokio dviračio iš tiesų nori jūsų vaikas. Juk yra plentinių, yra MTB, yra sulankstomų…

Brangios ir pigios, didelės ir mažos…

Kadangi dovanos galėtų būti skirstomos ir pagal kainą, ir pagal daug kitų kriterijų, pasirinkimas nėra greitas ir lengvas. Nors pasitaiko malonių atvejų, kai užsukus į parduotuvę iš karto randama kai kas gražaus ir puikiai tinkamo.

Net jeigu ilgai ieškote ir niekaip neišrenkate, turbūt nesinervinate. Juk galvojate apie nuoširdumą, apie gerus jausmus. Kaip sakoma, maloniau dovanoti nei gauti. Atsižvelgiant į šias mintis pastebėtina, kad įteikiamas daiktas neprivalo būti brangus. Kartais pigu, simboliška = puiku.

Automobilis – gera dovana?

Turtingesni asmenys, kai kada ir filmų veikėjai gera dovana laiko automobilį. Kartais ir paprasti piliečiai įteikia antrajai pusei automobilį – naudotą, bet naujesnį nei eksploatuojamas.

Nesigilinsime į tai, kad mašinos bėgant metais vis modernesnės. Nediskutuosime apie tai, kad jos tampa didesnės. Nešnekėsime apie variklio galingumą. Tačiau akivaizdu, jog dalį visuomenės automobiliai ypač domina. Skaitomos naujienos, apžvalgos. Koks naujas modelis pristatytas? Kuris mašinos modelis geresnis?

Vis dėlto nupirkti mašiną gimtadienio ar kita proga yra brangu. Kai kurios naujos mašinos kainuoja ir po kelis šimtus tūkstančių… Net ir naudotai vieno kito tūkstantuko prireikia. Todėl klausimą, ar tokia dovana gera, paliksime kaip retorinį.

Kai kas į dešimtuką, kai kas pro šalį…

Nėra jokios paslapties – vienos dovanos adresatams itin patinka. Kitos nelabai. Kai kurios įteikiamos, o paskui jau nežinia, kur padovanotas daiktas atsiduria – ar lentynoje, ar kur kitur.

Kad ir kas būtų kalbama, kad ir kaip dovanų tema būtų eskaluojama, reikėtų prisiminti, jog svarbiausia – bendravimas, nuoširdumas, o ne pirkinys, kurį ruošiamasi įdėti į dovanų maišelį ir įteikti gimtadienio, Kalėdų ar kita proga.

Parašykite komentarą