Vadovų paieška – žemesnio lygio vadovo funkcijos

determined smiling businessman with laptop on street
Photo by Andrea Piacquadio on Pexels.com

Kiekvieną kartą pagalvojus apie įmonės vadovą, kyla asociacijos su direktoriumi arba savininku, tačiau tai yra tik nedidelė dalis tiesos, nes be jų yra dar kelios pozicijos, kurios priima svarbius sprendimus organizacijoje. Būtent žemiausioje grandyje taip pat yra ganėtinai svarbių darbuotojų, kurie užtikrina, kad likusieji jiems pavestas užduotis atliktų tinkamai. Tai dažniausiai yra įvairūs prižiūrėtojai ir inspektoriai, o tinkama žemesnio lygio vadovų paieška būtent reikalauja supratimo apie juos, todėl dabar trumpai apžvelgsime jų atliekamas užduotis bei darbus.

Pirmiausia ir turbūt yra svarbiausia, kad jie tiesiog vykdo vidutinio lygio ar skyrių vadovų pavestas užduotis ir užtikrina, kad eiliniai darbuotojai būtų tinkamai apmokėti už jų išdirbtą laiką,  pagal iš anksto nustatytą planą. Trumpai tariant, jie yra tarsi tarpininkas tarp vidutiniokų ir žemesnio lygio įmonės narių, ir į jį galima kreiptis kylant įvairiausiems klausimams. Taip yra dėl to, kad jie atlieka dar vieną svarbią funkciją, tai yra domisi eilinių darbuotojų problemomis ir užtikrina, kad jie tikrai pasijaustų reikšminga įmonės dalimi bei niekas neliktų pamirštas.

Kitas svarbus aspektas į kurį reikia atkreipti dėmesį, tai yra jog jie organizuoja skyrių darbą ir užtikrina, kad visas krūvis yra tinkamai padalintas tarp visų pavaldinių. Juk jokia įmonė nenori mokėti mažiau tiems, kurie dirba daugiau, nei tiems, kurie per dienas praktiškai nieko neveikia. Tai juk kenkia visai įmonei ir jos darbuotojų produktyvumui, nes kam dirbti, jei gali nieko neveikti? Tinkama šių vadovų paieška tarsi garantuoja, kad to nebus ir organizacijos resursai bus išnaudoti optimaliausiu būdu. Savaime suprantama, kad tai taip pat reiškia, kad jie užtikrins tinkamas sąlygas visiems, tai yra nustatys pietų pertraukos laiką, suteiks reikiamus įrankius, o jeigu ta įmonė turi gamyklą, tai užtikrins tinkamą patalpų vėdinimą bei temperatūrą.

Daugiau kažkokių paslapčių žemesnio lygio vadovų paieška tarsi ir neturi, o jos efektyvumą gali užtikrinti eilinis personalo specialistas. Atrenkant tokį darbuotoją reikia paprasčiausiai atsižvelgti į kandidato kompetencijas ir įprastus komunikacijos įgūdžius.

Parašykite komentarą