Trapeciniai diržai: nusidėvėjimo požymiai ir keitimas

Juostiniai ar trapeciniai diržai naudojami įvairiuose vidaus degimo varikliuose – automobiliuose, traktoriuose, sodo traktoriukuose, vejapjovėse. Jie atlieka svarbią funkciją – varo papildomos įrangos elementus ir vieną pagrindinių iš jų generatorių. Trapeciniai diržai, kaip ir kitos detalės susidėvi, reikėtų stebėti ar diržai nėra įtrūkę, ar neužpilti tepalais. Eksploatuojant transporto priemonę diržų guma susitrina, ji sukietėja. Taip pat jie greičiau susidėvi jeigu yra per stipriai ar per silpnai įtempti.

Kuo trapeciniai diržai skiriasi nuo juostinių?

Trapeciniai diržai buvo naudojami iki tol, kol atsirado juostiniai (1982). Pastarieji turi dantelius, kurių dėka geriau laikosi prigludę prie guolių, todėl jie dar vadinami dantytaisiais. Šie diržai plačiai naudojami automobiliuose. Jie pagaminti iš kordo dirbtinio pluošto, taip pat kaučiuko gumos ir guma impregnuoto audinio. 

Kokie požymiai išduoda, kad diržai susidėvėjo?

1. Stiprėjant variklio apkrovai atsiranda metalinis triukšmas. Taip nutinka, kai diržas užliejamas alyva arba susidėvi skriemuliai.

2. Pasigirsta cypimas arba švilpimas kai trapeciniai diržai per stipriai įsitempę, per silpnai įtempti ar pažeisti guoliai.

3. Atsiranda smūgiai ar brūžinimasis kai į diržus įsivelia svetimkūnis – akmenukas ar kitas daiktas.

Patikrinti trapecinius diržus nėra sudėtinga, jie netinkami naudoti, jeigu matosi pleištų įtrūkimų, nuplyšusių gumos gabaliukų, išilginių įtrūkimų, įdūrimų, skylučių, nudilimų.

Trapeciniai diržai sodo traktoriukams ir vejapjovėms

Artėjant žolės pjovimo metui patikrinkite savo sodo techniką, ar nesimato aukščiau išvardintų nusidėvėjimo požymių ant diržo. Jeigu taip – įsigykite naują ir pakeiskite. Trapecinius diržus sodo traktoriukams ir vejapjovėms rasite interneto svetainėje agropartsbaltija.lt. Paspauskite ant puslapio „Diržai“. Kairėje pusėje viršuje pasirinkite savo technikos prekinį ženklą ir pasirinkite diržą savo modeliui.

Diržus galite pasirinkti pagal išmatavimus:

–          išorinis ilgis nuo 648,00 mm iki 3759,20 mm;

–          vidinis ilgis nuo 610,00 mm iki 2887,00 mm;

–          diržo plotis nuo 6,35 mm iki 19,80 mm.

Jeigu abejojate, kokie trapeciniai diržai tinkamiausi jūsų technikai, konsultuokitės su agropartsbaltija.lt specialistais, skambinkite telefono numeriu +370 37 298239. 

Parašykite komentarą