Kaip išsirinkti kasos aparatą?

Nusprendus pradėti savo prekybos verslą, bene svarbiausiu žingsniu tampa kasos aparato įsigijimas. Visgi, jų paklausa ir pasiūla šiais laikais tokia plati, kad pasirinkimo procesas gali tapti sudėtingu ir pareikalauti daug laiko. Kokie kasos aparatai prekybos įmonėms yra tinkamiausi ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis?

Pirmiausia, prieš rinkdamiesi kasos aparatą turėtumėte įvertinti, koks poreikis yra Jūsų konkrečioje prekybos vietoje. Šie įrenginiai padeda išvengti ilgo rankinio darbo bei daug laiko užimančių ir sudėtingų skaičiavimų, todėl taip yra supaprastinama pajamų apskaita, sumažinama galimų klaidų tikimybė. Visgi, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kuo prekiaujate. Jeigu Jūsų dienos pardavimai – nedideli ir nepardavinėjate daug skirtingų prekių, užteks  paprasto kasos aparato, nes nėra poreikio vesti atskirų prekių į sistemą ir vykdyti jų stebėjimo. Tokie paprasti ir gana primityvūs kasos aparatai įprastai nebūna brangūs. Jeigu esate didesnė prekybos įmonė, kurios dienos pardavimai – dideli, o prekių pasiūla – gausi, reikėtų šiek tiek sudėtingesnio kasos aparato, kuris skaičiuotų dienos pardavimus ir skirstytų juos į tai, kokios prekės buvo parduotos, skaičiuotų apyvartą ir kauptų informaciją apie tai, kiek atsiskaitymų buvo įvykdyta grynaisiais, o kiek – mokėjimo kortele. Tokie aparatai ypač naudingi didelėms įmonėms, nes padeda matyti pirkėjų tendencijas ir planuoti tolimesnę veiklą. Be to, darbo dienos pabaigoje nebėra poreikio patiems pildyti ataskaitų, nes jas sugeneruoja kasos aparatas.

Apsisprendę, koks kasos aparatas reikalingas Jūsų prekybos įmonėje, pradėkite jų paiešką. Nors kasos aparato kaina – aktualus aspektas, nesusikoncentruokite tik ties juo. Nemažiau svarbu atkreipti dėmesį į kasos aparato dydį: jis turi būti patogaus ir tinkamo dydžio. Jeigu vykdote išvažiuojamąją prekybą ar turite nedideles patalpas, Jums reikalingas nedidelis, funkcionalus ir lengvai nešiojamas kasos aparatas. Jei esate didesnė įmonė ir prekyba ruošiatės vykdyti didelėse patalpose, rinkitės vidutinį arba didesnį kasos aparatą. Tokie turi ir daugiau galimybių, pavyzdžiui, spausdinamuose čekiuose pateikiama daugiau informacijos, gali būti įterptas įmonės logotipas.

Išsirinkę kasos aparatą, nepamirškite pasirūpinti ir papildomomis funkcijomis: pinigų stalčiais ar pinigų tikrinimo aparatu, kuris gali atpažinti naujausios serijos valiutas. Taigi, domėdamiesi kasos aparatų prekybos įmonėms kaina, atkreipkite dėmesį į pasiūlymus kartu įsigyti papildomų įrankių pigiau.

Parašykite komentarą