Padangų pasirinkimas žiemai – 3 taisyklės

padangosPasiruošimas žiemai neatsiejamas nuo automobilio padangų keitimo. Nors naujų padangų pasirinkimas išties didelis, deja, priimti teisingą sprendimą kartais gerokai sunkiau, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio – klaidų neišvengia net ir patyrę vairuotojai. Ekspertai primena, kad renkantis padangas svarbu atsižvelgti į įvairius padangų eksploatacijos reikalavimus ir techninius gaminio niuansus. Iš kitos pusės, reikia pripažinti, kad daugelis vairuotojų renkasi lengviausią kelią ir perka padangas, vertindami vien jų kainą. Deja, toks sprendimas gali pridaryti daugiau žalos, nei manote. Kad išvengtumėte rūpesčių, turite įvertinti bent 3 esminius padangų pasirinkimo aspektus.

Kokio tipo padangas rinktis?

Vairuotojai žino, kad žieminės padangos skiriasi. Žino, kad egzistuoja kieto ir minkšto mišinio, paprastos ir dygliuotos padangos. Deja, tik dalis vairuotojų gilinasi, kokiomis sąlygomis konkretus gaminys turi būti naudojamas, pvz., dygliuotos padangos nerekomenduojamos tvarkingiems, valomiems miesto keliams. Šį variantą turėtumėte rinktis tuomet, jei važinėjate sunkiai pravažiuojamais keliais ar bekelėmis. Miesto gatvėms rekomenduojamos kieto mišinio žieminės padangos, kurios užtikrina puikią eksploataciją ir sukibimą su keliu. Jei gyvenate užmiestyje ir dalį laiko važinėjate neprižiūrėtais ir sunkiai pravažiuojamais keliais, rinkitės minkšto mišinio padangas.

Ką reikėtų žinoti apie padangų amžių?

Dažna klaida – manymas, kad vertinant padangų būklę svarbu vien protektoriaus raštas. Net ir puikiai atrodančios padangos gali būti nebetinkamos eksploatacijai, jei jų amžius peržengė dešimtmetį. Deja, net ir nenaudojama ir tinkamai laikoma guma sensta, todėl senos padangos pavojingoms žiemos sąlygoms nėra tinkamas sprendimas. Iš kitos pusės, nereikėtų kelti itin griežtų reikalavimų ir reikalauti visiškai naujų, dar šiais metais pagamintų padangų, kadangi jų atvežimas į Lietuvą užtrunka, o tinkamai laikomos padangos savo pirmines technines savybes išlaiko iki 10 metų.

Kas parduoda kokybiškas padangas?

Jei nusprendėte įsigyti naujas padangas, rinkitės patikimą pardavėją, pvz., padangosplius.lt, kuris siūlo aukštos kokybės, žinomo gamintojo gaminius, atitinkančius griežtus eksploatacijos reikalavimus. Padangas galite pirkti tiek įprastose parduotuvėse, tiek internetu. Sparčiai populiarėjanti internetinė prekyba siejama su mažesnėmis padangų kainomis (kadangi pardavėjui nereikia mokėti stacionarios parduotuvės nuomos mokesčių ar samdyti daugiau darbuotojų), greitesniu ir patogesniu apsipirkimu.

Parašykite komentarą