Kodėl verta plaukti Žeimena?

Vos tik saulutė pašviečia už lango, iš karto aplanko mintys apie vasarą ir nenumaldomai laukiančias atostogas. Daugeliui jos asocijuojasi su vasara. Juk dažniausiai taip jau yra, kad vienos jų būna vasarą arba bent jau tada, kai oras yra palankesnis leisti laiką gamtoje. Būtent natūralios gamtos apsuptį galime pailsėti, atsigręžti į save, atsigauti bei pasikrauti naujų jėgų. Kartais užtenka vos valandos pasivaikščiojimo gryname ore ir iškart jaučiamės gyvybingesni, geriau miegame ir atsiranda papildomų jėgų naujiems darbams atlikti.

Jei lengvo pasivaikščiojimo neužtenka, tai galima pasidomėti baidarių nuoma. Plaukiant šia judėjimo priemone dirba mūsų visas kūnas, o nuolat nesikeičiantys vaizdai labai greitai „pravalo“ smegenis. Kvėpuojame grynu oru, ausyse girdime natūralios gamtos garsus, o aplink supanti žaluma bei po kojomis jaučiamas upės tekėjimas maloniai atpalaiduoja.

Teko ne kartą girdėti bei skaityti, kad būtent plaukimas baidarėmis Žeimena yra ne tik vienas populiariausių, bet ir gražiausių, patogiausių maršrutų mūsų šalies teritorijoje. Būtent šia pramoga gali būti paįvairinamos Jūsų šiltojo meto atostogos. Tikrai dar nei vienam nepakenkė buvimas gryname ore ir fizinis aktyvumas.

Jeigu nerimaujate, kad plaukti baidare Žeimena gali būti neskirta Jums, tai tikrai nuraminsime ir pradžiuginsime, jog apskritai plaukti baidare gali kiekvienas. Šią pramogą mielai išbando ir patys mažiausi, ir kiek vyresni seneliai. Norint galima tiesiog pasileisti Žeimena upės vaga ir beliks tik irklais vairuoti baidarę. O jeigu norėsite aktyvesnės treniruotės, tuomet turėsite puikią progą ir pasimosikuoti irklais bei sudeginti daugiau kalorijų nei įprastai. Specialistai labai rekomenduoja šį aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą, nes jo metu juda visas kūnas. Puiki treniruotė gamtoje – garantuota. Tad jau dabar galite burti bendraminčių būrelį ir pasiūlyti kartu plaukti Žeimena, dešiniuoju Neries intaku, upe Švenčionių rajono savivaldybės teritorijoje. Šios upės ilgis yra beveik aštuoniasdešimt kilometrų, tad norimą maršruto ilgį galėsite labai lengvai pasirinkti. Plaukti baidare galite tiek kelias valandas, tiek visą dieną, tiek ir sustojant pakeliui nakvynei ir toliau kitą dieną tęsti nuotykius.

Parašykite komentarą