Klasikiniai valgomojo baldai – ką pasirinkti?

valgomojo baldaiSvarbiausias klasikinio interjero privalumas – jis niekuomet nepasensta ir neišeina iš mados. Be to, klasikiniai valgomojo baldai išryškina gyvenamosios erdvės eleganciją, suteikia būstui prabangos ir solidumo. Reikėtų nepamiršti, kad klasikiniai baldai visuomet siejasi su kokybe ir ilgaamžiškumu. Tokie baldai neretai perduodami iš kartos į kartą ir reikalauja gana didelių investicijų. Vis dėlto, tuo pačiu jie dovanoja reprezentatyvią išvaizdą ir komfortą.

Rinkitės kokybę ir eleganciją

Reikia pripažinti, kad laikams keičiantis net ir klasika įgauna kiek lankstesnes formas. Šiandien itin madinga derinti klasikinius sprendimus su minimaliais modernizmo akcentais, kurie erdvei suteikia daugiau unikalumo. Klasikinius baldus galima gaminti pagal užsakymą arba pirkti jau esančius gaminius. Ir vienas, ir kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų. Užsakydami baldus turėsite apsišarvuoti kantrybe, kadangi reikės laukti, kol baldai bus pagaminti ir atvežti į jūsų namus, be to, reikės gerai apgalvoti dizaino sprendimus (prieš save matydami jau pagamintus baldus, paprastai sprendimą priimame kur kas greičiau). Pirkdami jau pagamintus baldus, negalėsite keisti jų dizaino, tačiau, greičiausiai, išleisite mažiau pinigų ir pageidaujamus baldus gausite per maksimaliai trumpą laiką. Primename, kad tiek vienu, tiek kitu atveju turite bendrauti su atitinkamos srities profesionalais – rinktis patikimą baldų pardavėją arba įmonę, kuri gamina baldus ir gali realizuoti individualius jūsų pageidavimus.

Įvertinkite praktinę pusę

Ieškodami jūsų lūkesčius atitinkančių valgomojo baldų, turite nepamiršti, kad tai funkcinė erdvė, kurioje praleidžiame daug laiko (paprastai vakarieniaujame su šeimos nariais, tačiau gana dažnai kavos puodeliui pakviečiame ir draugus). Kitaip sakant, valgomasis turi būti ne tik estetiškas, bet ir funkcionalus. Šiuo atveju būtina pagalvoti, kokio dydžio valgomojo stalas jums reikalingas. Jei jūsų šeima nėra didelė ir nemėgstate rengti didelių vaišių, jūsų lūkesčius atitiks nedidelio skersmens apvalus stalas, tačiau tuo atveju, jei mėgstate didesnes puotas, reikės didelio klasikinio stačiakampio formos valgomojo stalo. Nepamirškite pagalvoti ir apie kėdes – šių aukštis turi atitikti pasirinkto stalo aukštį, be to, būtina palikti pakankamai erdvės tarp kėdžių, kad sėdintys prie stalo jaustųsi patogiai. Įvertinkite baldų tvirtumą – tiek stalas, tiek valgomojo kėdės negali klibėti, linguoti ar kitaip erzinti savo nepatogumu.

 

 

Parašykite komentarą