Naudingi patarimai, kurie padės rasti naują darbą

Darbo paieška gali būti sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas, tačiau, pasirinkus tinkamą požiūrį ir strategijas, jį galima lengviau įveikti ir pasiekti geresnių rezultatų. Nesvarbu, ar ieškote pirmojo darbo, svarstote apie karjeros pokyčius, ar tiesiog ieškote naujų galimybių ir jus domina ką siūlo skelbimai Utenoje, štai keletas patarimų, kurie padės rasti naują darbą.

  • Apibrėžkite savo tikslus ir prioritetus: Prieš pradėdami ieškoti darbo, skirkite šiek tiek laiko apmąstymams, ko norite pasiekti ir kas jums svarbu darbe. Ar norite didesnio atlyginimo, geresnės darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros, sudėtingesnių projektų, kitos pramonės šakos ar vietos? Išsiaiškinę savo tikslus ir prioritetus, galėsite sutelkti dėmesį į paiešką ir negaišti laiko nereikšmingiems darbo skelbimams.
  • Atnaujinkite savo gyvenimo aprašymą ir internetinį profilį: LinkedIn profilis yra jūsų rinkodaros priemonės darbo rinkoje. Įsitikinkite, kad tokie profiliai yra atnaujinti, pritaikyti darbo vietai, į kurią kandidatuojate, ir parodo jūsų įgūdžius bei pasiekimus. Naudokite raktinius žodžius, atitinkančius darbo aprašymą, kad padidintumėte savo galimybes būti pastebėtiems įdarbintojų ir kandidatų stebėjimo sistemų.
  • Užmegzkite ryšius ir kreipkitės į kontaktus: Apie daugelį darbo vietų niekada neskelbiama viešai, bet jos užpildomos per rekomendacijas ir asmeninius ryšius. Todėl darbo paieškoje labai svarbu užmegzti ryšius. Kreipkitės į draugus, šeimos narius, buvusius kolegas, bendraklasius ir pažįstamus, praneškite jiems, kad ieškote darbo, ir pasiteiraukite, ar jie gali jus nukreipti į laisvas darbo vietas arba supažindinti su savo tinklo žmonėmis. Dalyvaukite savo rinkoje organizuojamuose renginiuose, internetinėse bendruomenėse ir kt., kad praplėstumėte savo tinklą ir sužinotumėte apie galimus darbo pasiūlymus.
  • Atlikite tyrimus ir pasirinkite įmones: Užuot aklai kreipęsi į kiekvieną darbo skelbimą, skirkite laiko jus dominančioms bendrovėms ištirti ir atitinkamai pritaikykite savo paraiškas. Ieškokite informacijos apie jų misiją, vertybes, kultūrą, produktus ar paslaugas ir naujausias naujienas ar įvykius. Tai ne tik padės jums parašyti geresnius motyvacinius laiškus ir pasirengti pokalbiams, bet ir leis įvertinti, ar įmonė atitinka jūsų tikslus ir vertybes.
  • Pasiruoškite pokalbiams: Pradėjus gauti kvietimus į pokalbius, metas jiems pasirengti. Išnagrinėkite įmonę ir darbo vietą, pasipraktikuokite įprastus pokalbio klausimus ir pasiruoškite savo klausimus, kuriuos užduosite. Profesionaliai apsirenkite, atvykite anksčiau, pasiimkite savo gyvenimo aprašymo ir rekomendacijų kopijas. Per pokalbį atidžiai klausykitės, pademonstruokite savo įgūdžius ir patirtį, parodykite entuziazmą ir aistrą darbui.
  • Sekite tolesnius veiksmus ir būkite organizuoti: Po kiekvieno pokalbio nepamirškite išsiųsti padėkos laišką pašnekovui ir pakartoti, kad jus domina darbas. Registruokite darbo vietas, į kurias kreipėtės, įmones, su kuriomis susisiekėte, pokalbių datas ir tolesnius veiksmus, kurių turite imtis. Tai padės jums išlikti organizuotiems ir nepraleisti svarbių terminų ar galimybių.

Pabaigai

Naujo darbo paieškai reikia derinti strategiją, pastangas ir atkaklumą. Apibrėždami savo tikslus, atnaujindami savo profilį, užmegzdami ryšius, orientuodamiesi į įmones, ruošdamiesi pokalbiams ir išlikdami organizuoti, galite padidinti savo galimybes gauti darbą, atitinkantį jūsų karjeros siekius ir asmenines vertybes. Nepamirškite išlikti pozityvūs ir mokykitės iš kiekvienos patirties, net jei pakeliui susidursite su atmetimais ar nesėkmėmis.

Parašykite komentarą