Kokių rūpesčių gali suteikti kaminai?

Palyginimų lietuvių tautosakoje galime rasti visą galimybę. Nemažai jų yra susiję su namais ar jų dalimis. Kaminai visada buvo ir bus viena pagrindinių namo sudedamųjų dalių. Tad ne veltui daugeliui yra tekę girdėti sakant: „Pranyko kaip dūmas iš kamino.“ arba „Didelis kaip kaminas, kvailas kaip avinas.“. Galima rasti ir daugiau liaudies pasisakymų apie šią svarbią namo konstrukcijos dalį.

Kadangi kaminas yra svarbus kiekvienam namui, tai ir jų rinkoje egzistuoja visa galimybė. Šiais laikais jie gali būti patys įvairiausi: plastikiniai, keramikiniai, skirti pasyviam namui ir pan. Nors ir šiuolaikiniuose pastatuose, kurie dažniausiai turi integruotą centrinį šildymą ir  krosnių bei malkomis kūrenamų viryklių nebebūna, ir masyvūs kaminai dūmams nebereikalingi, bet dar yra statomi tiek individualūs, tiek ir masyvesni namai, kuriuose projektuojami kaminai. Dėl to jo gyventojams tenka susidurti su tam tikrais iššūkiais.

Visas problemas reikia spręsti. Ypač nereikia apleisti „purvinų“ bėdų. Tai gali būti tiesioginis priekaištas kaminams, nes juk jų viduje iš dūmų nusėda pačios nešvariausios apnašos. O jos yra sudarytos iš suodžių bei dervingų medžiagų. Pastarieji dariniai yra ypač kenksmingi žmonių sveikatai. Bet dar užsilaikančios šios medžiagos yra blogos dėl to, jog siaurina kamino dūmtakius. Ir dar ką svarbu atminti, kad tokiuose kaminuose susidarančios apnašos gali sukelti gaisrą. Suodžiai bei dervingos medžiagos yra degios kilmės ir gali gana lengvai užsidegti. Viso to padariniai, savaime suprantama, gali būti tragiški.

Būtent dėl aukščiau išvardintų problemų, su kuriomis susiduria namų, turinčių kaminus, gyventojai, atsirado ir kaminkrėčių profesija. Taigi visi kaminai laiks nuo laiko reguliariai turi būti tikrinami bei atitinkamai valomi. Atliekant valymo darbus Jūsų turimas net ir moderniausias kaminas, katilas ar židinys džiugins daug ilgiau. Tik tuomet galėsite ramiai vakaroti su šeima bei draugais prie namuose įsirengto židinio ar tiesiog sumetę kelis glėbius malkų į šildymo katilą mėgausitės šiltais bei jaukiais namais. Tad kaip ir kiekvienu daiktu ar prietaisu namuose, taip ir kaminu, reikia nuolat pasirūpinti ir nepamiršti jo išvalyti.

Parašykite komentarą