Kodėl verslininkai organizuoja keliones baidarėmis net ir orams atvėsus?

keliones baidaremisApie plaukimo baidarėmis privalumus galima kalbėti daug ir nesustojant – tai puiki pramoga, leidžianti atsipalaiduoti, pamiršti kasdienybės rūpesčius, mėgautis natūralios gamtos grožiu ir džiaugtis artimų žmonių draugija. Baidarių nuomotojai organizuoja keliones baidaremis, kurios atitinka individualius klientų lūkesčius – plaukikams siūlomi tiek ramūs plaukimo maršrutai, tiek nuotaikingos ir ekstremalios plaukimo pramogos, skirtos aktyviems, jauniems ir fiziškai stipriems žmonėms. Nors ilgą laiką plaukimai baidarėmis buvo siejami vien su vasaros sezonu, baidarių savininkai teigia, kad stipriai auga ir šaltojo sezono plaukimo poreikis.

Kas lemia plaukimų vėsesniais orais populiarumą?

Orams atvėsus pasiūlymai plaukti baidarėmis nepraranda savo vertės. Visų pirma, reikia pripažinti, kad dar prieš kelis metus egzotiškai skambėjęs užsiėmimas šiandien atrodo gan įprasta ir dažna pramoga, kurią yra išbandęs bene kiekvienas lietuvis. Kitaip sakant, plaukimai šaltuoju metu skatina išbandyti kažką naujo ir pažiūrėti, kokios yra laivelio valdymo sąlygos pakitus upės vandens lygiui. Svarbus keliautojų argumentas – nuostabi Lietuvos gamta, kuri kiekvieną sezoną stebina savo subtilumu ir grožiu. Ypač, jei kalbėtume apie žiemos plaukimus, kuomet viskas pasidengia balta sniego skraiste. Baidarininkai pripažįsta – tai kur kas ekstremalesnis ir daugiau ištvermės reikalaujantis sprendimas, paprastai rekomenduojamas drąsiems, aktyviems, fiziškai stipriems ir ekstremalių situacijų nebijantiems plaukikams. Be to, plaukimas šaltuoju metų laiku reikalauja ir didesnio pasiruošimo.

Svarbu tinkamai pasiruošti

Jei kalbėtume apie vasaros plaukimus, tuomet pasiruošimas plaukimui baidare apsiriboja tinkamo maršruto pasirinkimu ir kokybiškų baidarių nuoma. Kitaip sakant, tokiu atveju svarbiausia, ką turite padaryti, nuspręsti, su kuriuo baidarių nuomotojų bendradarbiausite (rinkitės tik tvirtos konstrukcijos, lengvo pagrindo ir manevringas baidares, kurios leis mėgautis visais plaukimo privalumais) ir kokia upe plauksite. Žinoma, negalima pamiršti ir kelioninės kuprinės, į kurią privalote įsidėti atsarginių drabužių komplektą, maisto ir gėrimų. Vis dėlto, plaukdami šaltuoju metų laiku turite daugiau dėmesio skirti aprangai. Jei plaukiate žiemą, siūlome rinktis termo drabužius, kurie padės palaikyti optimalią kūno temperatūrą. Nepamirškite ir kokybiškos avalynės, kuri apsaugos nuo drėgmės ir suteiks pageidaujamo komforto. Su savimi turėkite ir termosą karšto gėrimo. Be to, reikėtų iš anksto pasikalbėti su baidarių nuomotojais dėl tinkamo maršruto, kadangi, keičiantis vandens lygiui, kai kurios upės gali būti netinkamos plaukimui.

 

Parašykite komentarą