Koronavirusas COVID-19 išmušė iš ritmo visą verslą. Taip pat ir interneto puslapių kūrėjus. Tačiau dauguma jų buvo pasiruošę tokiam darbui ir dabar gali pasiūlyti savo paslaugas. Interneto puslapius kurti galima ir nuotoliniu būdu. Tai jau daroma ne vieneri metai, sakė kūrėjai iš Taurus Media. Ši skaitmeninės rinkodaros agentūra dirba ir su užsienio klientais, tad darbas nuotoliniu būdu yra tikrai ne naujiena. Kaip gi kuriami interneto puslapiai karantino metu?
Skype, Zoom, Microsoft Teams
Tai pagrindiniai įrankiai, naudojami dirbant nuotoliniu būdu. Microsoft Teams yra skirtas komandos, dirbančios prie interneto puslapio projekto bendravimui. Skype kartais naudojama asmeniniams pokalbiams tarp komandos narių ar net kalbėtis su klientų atstovu. Zoom jungiama, kai reikalingas konferencinis ryšys. Seniau pokalbiai vykdavo dalyvaujant dviem posėdžių kambariams, dabar gali būti naudojami ir namai.
Svarbu užtikrinti gerą interneto ryšį. Tai nėra problema Lietuvoje, todėl naudojamos itin kokybišką vaizdą transliuojančios HD kameros.
Susipažinkite – wireframe
Profesionalūs interneto puslapių kūrėjai, kuriantys unikalų puslapio dizainą, dirba su specialia programine įranga, kuri leidžia nubraižyti puslapio funkcinį šabloną su visomis funkcijos ir mygtukais bei formomis. Tai wireframe. Toks šablonas neturi dizaino, tačiau klientas gali laisvai vaikščioti po puslapį ir tikrinti visas jo funkcijas. Paprastai kuriant unikalų dizainą sugaištama nemažai laiko, todėl taip sutaupomi mėnesiai laiko.
Paprastuose puslapiuose wireframe nėra tikslingas, ypač, kai puslapis reprezentacinis ar el. parduotuvė. Tam naudojami standartiniai turinio valdymo sistemų šablonai.
0 susitikimų
Visas interneto puslapio kūrimo procesas vyksta nesusitinkant. Tiesiog negaištamas laikas susipažinimui, lūkesčių susitikimui, 3 verslo pietums, sutarties derinimui ir kartais net vakarėliui su dizaineriais ir kūrybininkais iš abiejų pusių. Karantino metu visi susitikimai atliekami iš namų prie kompiuterio. Jie yra kur kas konstruktyvesni, be to juos galima įrašyti ir vėliau peržiūrėti. Tai labai padeda kilus nesklandumams, kai išsiskiria užsakovų ir kūrėjų nuomonės.
Kai kuriems nereikia net vaizdo pokalbių. Kai kurie užsakovai net akyse nėra matę savo puslapių kūrėjų. Kartais pasikalba telefonu ir tiek. Čia karantino nereikia, nes taip iki šiol vykdavo interneto puslapių kūrimas.
Koronaviruso karantinas daugeliui verslų atnešė nuostolius ir sutrikdė veiklą. Interneto puslapių kūrėjams šis virusas stipriai nepakenkė, todėl jie vykdo veiklą gana sklandžiai. Įdomu, ar karantinui pasibaigus darbas nuotoliniu būdu išliks toks pats populiarus?..