Drabužiai kartais perkami neapgalvotai

drabuziai vaikams

 

Apie pirkimą galima prirašyti daug straipsnių. Nes perkame viską – nuo maisto iki drabužių, nuo buitinės technikos iki nekilojamojo turto. O drabužiai vaikams – ypač aktualu.

Jeigu neturite atžalų, drabužiai vaikams gal ir neatrodo svarbūs. Tačiau ruošiantis pradėti tėvystės ir motinystės vargus bei džiaugsmus neišvengiamai tenka domėtis vaikiška apranga. Pravartu suvokti, kad šioje srityje galioja kai kurie principai, pažįstami iš įvairių kitų daiktų pirkimo. Reikėtų užsiminti apie drabužių suaugusiems įsigijimą. O jis kartais būna impulsyvus. Štai užeinate į parduotuvę, esate suplanavę atsinaujinti ir išsirinkti kokį megztinį. Bet patinkančio megztinio nerandate, tai kaip kompensaciją nusiperkate… trejus džinsus. Ar tai tikslinga? Jeigu reikėjo ne tik megztinio, bet ir džinsų, vadinasi, tikslinga. O jeigu reikėjo tik megztinio, tuomet nelabai… Juk „vienas megztinis = treji džinsai“ – klaidinga lygtis.

Kuo šios mintys svarbios kalbant apie vaikiškus drabužius? Ogi tuo, kad vaikai auga. Be jokios abejonės, aprangos pirkimas yra atsakingas procesas, reikia rinktis kokybišką aprangą. Bet vertėtų bent kiek paplanuoti, kokiu tikslu bus vykstama į parduotuvę. Specialistai pataria nepripirkti per daug daiktų. Žinoma, jūsų vaikas privalo būti gerai aprengtas, nepakaks vienų marškinėlių ir vienos poros kojinių. Tačiau įsivaizduokite: parduotuvėje neblogos kainos, prekių daug, tad vietoje kelnių į krepšį nusprendžiama įsidėti dar ir penkis megztinius, šešias poras batų… Grįžus namo mąstoma, kur dingo pinigai. Ne, jų niekas nepavogė, jie išleisti parduotuvėje. Tai puikiai iliustruoja, kad drabužiai vaikams (ir suaugusiems) kartais perkami neapgalvotai. Toks impulsyvus pirkimas dažniausiai reiškia mažėjančius skaičius banko sąskaitoje.

Gerai, kad parduotuvės nepamiršta nuolaidų… Laikas nuo laiko pasitaiko neprastų akcijų, tuomet drabužiai vaikams kainuoja mažiau. Bet ir tada kyla grėsmė įsigyti ne tai, ko konkrečiai reikia. Na, gal su ta „grėsme“ truputį perdedame, tačiau skirtis tarp protingo ir neapgalvoto pirkimo aiški, ar ne?

Turbūt nesuklysime, jei teigsime, kad drabužiai vaikams visgi perkami labiau apmąsčius, mat svarbi kiekviena ypatybė – renkamasi atidžiai. Jeigu kirba abejonė, dairomasi į kitas prekes.

 

 

 

 

Parašykite komentarą