Aukšto dažnio giluminio vibratoriaus nuoma: kas ir kam?..

giluminio vibratoriaus nuoma

Ar teko kada nors matyti tokį įdomų įrankį: storas strypas ant ilgos kietos žarnos, o gale – nedidelis varikliukas. Štai, kaip pavaizduota nuotraukoje.

Gydytojai iš karto pradėtų juokauti, kad tai kolonoskopijos prietaisas 😉, tačiau viskas yra kur kas paprasčiau.

Šis prietaisas yra betonuotojo didelis draugas – giluminis aukšto dažnio vibratorius. Kam jis naudojamas?

Kam naudojamas giluminis vibratorius?

Nors prietaiso pavadinimas ir kelia šypseną, tačiau jis naudojamas dažniausiai statybose. Aukšto dažnio giluminis vibratorius yra labai svarbus betonavimo darbams.

Tiems, kas nelabai išmano apie betonavimą, trumputis paaiškinimas. Įvairūs statiniai yra liejami iš betono tam tikroje vietoje pastačius išorines liejinio formas. Tai gali būti įvairūs pamatai, laiptai, perdangos, stulpai, sienelės ar net skulptūros. Betonas nėra labai skystas, todėl ne visada tolygiai pasiskirsto tose formose. Tokiu atveju jį reikia sutankinti – pamaišyti lazda arba kastuvu, kad būtų užpildytos visos ertmės ir betono masėje nebeliktų oro burbulų ir tarpų. Kai vietos pakankamai daug, kastuvo ar ilgos lazdos dažnai pakanka. Liejant didesnius statinius ir tai darant pakankamai greitai, mechaninis tankinimo būdas yra neefektyvus. Jis reikalauja daug žmonių ir sunkaus fizinio darbo. Dėl to naudojamas elektrinis aukšto dažnio giluminis vibratorius. Jis pradeda leisti vibracijas per betoną, kuris greitai pasiskirsto tolygiai. Taip išvengiama neužpildytų ertmių, o betonas yra tankesnis ir tuo pačiu stipresnis.

Giluminis vibratorius skirtas profesionalams?

Kaip jau ir minėjome, betono sutankinimas gali būti atliekamas ir rankiniu būdu, bet tik tada, kai ertmės yra didelės, o pačio betono neliejama itin daug. Kitaip tariant – mūrijant tvoros stulpus kieme ar statant metalinius skersinius žaidimų aikštelėje, giluminis vibratorius tikrai nereikalingas. Kai reikia kažką pabetonuoti namie, tokio prietaiso tikrai nereikia.

Jei betonuojamos perdangos, grindys, laiptai, sienos ar pamatai, paprastos lazdelės nepakaks, todėl šis prietaisas tokiu atveju labai reikalingas. Šiuolaikinės technologijos leidžia betoną maišyti pakankamai greitai (kur kas greičiau, nei paprastoje betono maišyklėje), todėl laiko makaluoti po betoną lazdomis tikrai nėra – reikalingi efektyvūs sutankinimo sprendimai. Dėl to giluminis vibratorius yra skirtas šios srities specialistams.

Kartais toks prietaisas reikalingas ir statant patiems, todėl jį visada galima išsinuomoti. Giluminio vibratoriaus nuoma kainuoja nedaug – 20-30 eurų parai. Tai paprastas ir greitas būdas gauti šį įrankį būtent tada, kada numatomi konkretūs betonavimo darbai.

Parašykite komentarą