Nors kebabų sostinė yra Turkija, tačiau lietuviai tikrai gali dėl to ginčytis. Kodėl? Kadangi Lietuvoje tikrai labai daug kebabinių. Juokaujama, kad tiek daug, jog vieną dešimtis lietuvių gali pasirinkti jiems labiausiai tinkamą kebabinę, kurioje maistas bus gaminamas tik jiems. Tiesa, kol vieni džiaugiasi šiuo greitu ir labai skaniu maistu, tuo tarpu kiti pergyvena, kad kebabai dažniausiai nugula ant klubų ir vėliau tenka po smagios vakarinės kitą dieną labai riboti suvalgomą maistą.
Tiesa, kebabai tikrai ne toks žalingas maistas, kaip kad daugelis galvoja. Svarbiausia žinoti kaip juos valgyti, kaip dažnai ir kuriose vietose.
Kebabai be padažo
Maistas į namus yra pristatomas ne tik greitai, tačiau ir įvertinus kiekvieno asmens poreikius. Jeigu norite, kad užsakytas maistas būtų kuo greičiau Jūsų namuose, tačiau nenorite dėti į tai pastangų – tokiu atveju maistas į namus yra ne tik pats geriausias, tačiau galbūt net ir vienintelis pasirinkimas. Tiesa, komplektuodami patiekalus turite nepamiršti, kad pagal poreikius šefai dažniausiai kiek koreguoja receptūra. Pavyzdžiui, tiems, kurie nori sumažinti kalorijų kiekį – siūlome valgyti kebabus be padažo. Galbūt tokiu atveju jie nebus tokie slidūs, jie nebus tokie skanūs, tačiau reikia nepamiršti to, kad ši sveika vakarienė galės būti valgoma kur kas dažniau, tačiau tuo pačiu nekenks Jums. Juk visa kita, tai tik daržovės, mėsa bei turkiška duona.
Vegan opcijos
Maistas į namus Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose tampa vis įvairesnis, tad suprantama, kad ne tik didmiesčių gyventojai, tačiau ir rajoninių miestelių žmonės vis dažniau renkasi neįprastus kebabus ir tuo pačiu kitus patiekalus, kurie paskatina išbandyti ir naujus dalykus. Pavyzdžiui, sveikesnė alternatyva dažniausiai yra vegan opcijos. Kadangi tokio tipo kebabai neturi mėsos, kurie skurdinama aliejuje, natūralu, kad tuomet jie tampa sveikesni. Žinoma, pats žodis vegan dar nepadaro kebabų sveiku maistu, tačiau daugeliu atveju juose dedami sveikesni ingredientai, tad ir pats patiekalas tampa draugiškesnis žmogaus kūnui.
Pigiau – blogiau?
Verta daugiau dėmesio skirti ir kebabų kainai, kuri gali labai varijuoti. Peržiū9rėjus pasiūlymus pamatysite, kad tam tikrose vietose jie gali kainuoti labai pigiai, kai tuo tarpiu kitose – net kelis kartu daugiau. Ar brangesnis kebabas reiškia, kad jis yra geresnis? Tikrai ne. Paprasčiausiai labai daug tenka mokėti už aplinką, kurioje valgote. Jeigu Jums aktualus maistas į namus – tokiu atveju aplinkos kriterijai apskritai yra visiškai nereikalingi. Geriau daugiau dėmesio skirti pačiam patiekalui. Ir jeigu jis kainuoja pigiai – gerai, juk gera sutaupyti. Svarbiausia pirkti švariose vietose.
Svarbiausia – su saiku
Valgant bet kokius patiekalus svarbiausia yra saikas, kadangi gali būti per daug ne tik kebabų, tačiau taip pat ir obuolių. Štai todėl valgydami tokio tipo maitą turite nepamiršti, kad reikia įvertinti savo organizmo pokyčius. Viena vertus atrodo, kebabai nėra labai sveikas maistas, tačiau kartais ir ypač tokiu atveju, kai jis yra gaminamas sveikai – tai ne tik galimas, tačiau net ir labai puikus pasirinkimas visiems, kurie mėgsta valgyti skaniai, sočiai ir tuo pačiu gali patys tai pasigaminti namuose.
Kebabai gali būti ir yra tikrai sveiki, tik reikia atsisakyti kelių smulkmenų ir valgyti su saiku. Tokiu atveju visada galite save palepinti, kai tik to norite.