Atakyti į klausimą, kada žmogui pagaliau pakaks pinigų, nėra lengva: juk, kaip sakoma, apetitas kyla bevalgant. Deja, kai kurių asmenų gaunamos pajamos tokios nedidelės, jog pastarieji yra priversti pamiršti turintys aukštesnių poreikių ir orientuotis vien į žemiausiųjų išpildymą. O ir tam, deja, ne visada pinigų pakanka. Galimų alternatyvų sąrašas, kaip prasimanyti papildomų pajamų, atrodytų, yra gana ilgas: papildomos darbo valandos arba pokalbis su darbdaviu dėl užmokesčio pakėlimo, artimųjų ir draugų parama, pagalbos prašymas atitinkamose institucijose, greitosios paskolos. Iš paminėtų alternatyvų daugelis finansinių problemų turinčiųjų renkasi būtent greituosius kreditus. Kodėl šie vis dar išlieka tokie populiarūs?
Didelis prieinamumas. Greitieji kreditai yra prieinami tiek didžiųjų miestų, tiek mažiausiųjų kaimo gyventojams: nebūtina vykti į kreditoriaus būstinę, galima pasinaudoti galimybe paraišką užpildyti internetu. Anksčiau greitosios paskolos viliojo ir laisve laiko atžvilgiu – paskolos pinigai gavėją pasiekdavo bet kuriuo paros metu. Šiuo metu, po atliktos greitųjų kreditorių veiklos patikros, buvo padaryti tam tikri apribojimai, vienas kurių – galimo paskolos išdavimo laiko nustatymas. Tiesa, paraišką paskolai gauti galima pateikti bet kuriuo metu, o pinigai, asmeniui atitikus paskolos gavėjui keliamus reikalavimus, sąskaitą pasiekia prasidėjus nustatytoms darbo valandoms.
Proceso paprastumas. Daugelį žmonių atbaido būtinybė įsivelti į biurokratinius procesus su kalnu dokumentų ir jų pildymu. Aišku, jei pinigai iš tiesų reikalingi, niekur nedingsi, tačiau kone visi, vos tik pradėję pildyti greitosios paskolos paraišką, nustemba, jog tai padaryti visai paprasta. Dar didesnė nuostaba kyla pastebėjus, jog pinigai nurodytą banko sąskaitą pasiekia ar yra išmokami grynaisiais žaibišku greičiu.
Galimybė išlaikyti orumą. Egzistuoja grupė žmonių, kuriems už viską svarbiau asmeniniai principai bei orumas. Tokie asmenys, užuot ėję prašyti pagalbos pas šią suteikti galinčius artimuosius ar atitinkamas įstaigas, kenčia sukandę dantis arba, atėjus visiškai juodiems laikams, ieško alternatyvos, verčiančios kuo mažiau nusižeminti. Kalbant apie greituosius kreditus, apie jokį orumo sutrypimą kalbėti nereikėtų – prašoma ne išmaldos, o paskolos, kartu įsipareigojant grąžinti tam tikro dydžio palūkanas. Negana to, greitųjų paskolų paraiškos dažnai pildomos internetu, taip išvengiant nepageidaujamo tiesioginio kontakto su realiu žmogumi.